17Багато мандрівників і любителів активного відпочинку проходять чималий шлях різними куточками світу лише заради того, щоб знайти те саме місце, де можна відпочити в комфорті і зайнятися чимось цікавим водночас. Досить велика кількість людей надає перевагу серфінгу — це той прекрасний вид спорту, який поєднує у собі релакс, фізичну активність і насолоду від водної стихії.

У Європі є багато місць, де можна зайнятися серфінгом, але по праву, звання столиці отримало місто Осгор у Франції. Курортне місто з року в рік приваблює любителів серфінгу зі всієї земної кулі.

Курортне містечко Осгор

Осгор є одним із міст так званого «срібного берега». Дістатися до Осгору досить нескладно — місто розташовується на західному півдні Франції, недалеко від Біаріцца (25 кілометрів). До Біаріцца, у свою чергу, можна легко доїхати з Парижа за допомогою місцевих авіаліній або на поїзді.

Читайте также:  Віндсерфінг у Лекаті

Тих, хто сюди приїжджає, завжди очікує особлива французька атмосфера, яку доповнюють маленькі крамнички, кав’ярні та атмосферні булочні. Місто знаходиться безпосередньо на березі Атлантичного океану, але це не єдина з природних красот місцевості — в Осгорі є однойменне озеро, а по периметру — містечко оточив сосновий ліс.

Центр європейського серфінгу

У місті знаходиться дуже багато серф-шопів і безліч спотів на береговій лінії, також тут свої штаб-квартири розмістили практично всі серф-бренди світу, які виробляють дошки для серфінгу і є їх постачальниками мало не для всієї Європи.

Яка ж причина такої популярності міста у серфінгістів? Усьому виною- змагання з серфінгу, які одночасно є одним з етапів світового серфінг-чемпіонату і відбуваються щороку в кінці вересня. Курортне містечко, яке більше нагадує тихе село, на десять днів перетворюється у великий центр, заполонений туристами — у ці дні здається, що місцевих жителів тут зовсім немає, лише серфінгісти.

Читайте также:  Підводне плавання по-французьки: де у Франції зайнятися дайвінгом

На стінах одного з будинків зображений мурал у вигляді хвиль — це надає курортному містечку ще більше атмосферності. Настінний живопис належить художнику Домініку Ентоні.

Що варто пам’ятати кожному туристу

Якщо ви вирішили відвідати Осгор, варто знати про особливості цього курортного місця.

Слід враховувати час, коли ви відвідуєте місто — під час чемпіонату тут дуже багато людей і відпочити у повній тиші не вийде.

Крім берегової лінії Осгор, серфінгістів і просто любителів подивитися на хвилі запрошують кілька сусідніх серфінгових містечок, серед яких популярні Капбертон і Сеньосс. До речі, якщо оселитися не в Осгорі а в одному з цих містечок, можна істотно заощадити на проживанні, також альтернативою буде кемпінг.

Про берегову лінію та хвилі варто знати те, що, не дивлячись на одноманітність берега, хвилі по всій його довжині різні. До настання осені хвилі збільшуються.

Читайте также:  Пляж Капо ді Фено - найкращий серфінг на Корсиці

Великий плюс для туристів — безкоштовні парковки у місті. Туристи відзначають, що навіть під час чемпіонату є багато вільних місць для автомобіля.

Чим зайнятися крім серфінгу

Звичайно, місто приваблює в основному серфінгістів, але й окрім цього тут є чим зайнятися.

Сосновий ліс, озеро і, звичайно ж, прекрасне Атлантичне узбережжя, тішитимуть око. Тут також розташовані місцеві архітектурні пам’ятки — маленькі ошатні церкви та каплиці.

Етап чемпіонату світу з серфінгу — це не єдиний масовий захід у місті. Тут також проводять

  • чемпіонат з гольфу серед світових лідерів у цьому виді спорту,
  • у жовтні в Осгорі проходить фестиваль повітряних зміїв,
  • на стику літа і осені щорічно тут проводять фестиваль латиноамериканської музики,
  • у січні на пляжі міста на щорічний заїзд сюди приїжджають байкери.