15

Подорож до Франції — це завжди затишна французька атмосфера, яка покриває мандрівників з головою, чудові емоції, а також прекрасні спогади про поїздку. Звичайно ж, відвідування Парижа, Монпельє та інших популярних міст — це обов’язкова частина програми для будь-якого туриста. Усі знають про популярну вишукану французьку кухню, курорти на території країни, старовинні замки і фортеці, давні міста і поселення. Але не варто забувати про те, що у цій прекрасній країні є й інші пам’ятки — для любителів моря та океану Франція завжди готова надати свої прибережні зони; також розваги на свій смак тут може знайти кожен спортсмен. Віндсерфінг — це той вид активного спорту, який сподобається і любителям хвиль, і спортсменам. Якщо ви любите віндсерфінг або ж хочете спробувати їм зайнятися, вас запрошує містечко Лекат — французький рай для віндсерферів.

Лекат — стародавнє поселення на території Франції

Заснували невелике містечко Лекат ще древні греки. Про це говорить сама назва поселення, яка пов’язана з грецьким словом «білий». Достеменно етимологія назви незрозуміла — чи то мається на увазі білосніжний пісок на узбережжі Леката, чи то колір гіпсу, який тут добувають.

Читайте также:  Підводне плавання по-французьки: де у Франції зайнятися дайвінгом

У французькій історії містечко в основному грало роль військового — це пояснюється його розташуванням на кордоні Арагона. Також у світовій історії назва Лекат згадується у контексті Другої Світової Війни, оскільки місто перебувало під німецькою окупацією.

Віндсерфінг і кайтсерфінг у містечку Лекат

В основному містечко приваблює саме спортсменів і просто любителів водного спорту, оскільки цьому сприяють погодні умови. Не варто думати, що південне узбережжя Середземномор’я, де розташоване містечко буде тішити ласкавими хвилями — води тут досить бурхливі, тому Лекат абсолютно не поступається іншим відомим точкам світового водного спорту.

Що ж може запропонувати Лекат віндсерферам? По-перше, на території містечка розташовано близько десяти шкіл, у яких навчають цьому виду спорту. По-друге, на морському узбережжі Леката розміщені чудові точки для віндсерфінгу, які із задоволенням використовують віндсерфери для занять спортом. По-третє, у містечку є хороші спеціалізовані магазини зі спеціальним спортивним приладдям — їх можна придбати або взяти напрокат. А ще щороку в період після Пасхи у Лекаті проходять міжнародні спортивні змагання, які вважаються у Франції одними з кращих. Також місто приваблює кайтсерферів, які відзначають це місце одним з кращих у Франції для заняття кайтсерфінгом.

Читайте также:  Пляж Капо ді Фено - найкращий серфінг на Корсиці

Термальні вітри і вдале місце розташування приваблює любителів повітряно-водного спорту з усього світу. Тут можна поєднувати активний спорт зі спокоєм і відпочинком від міської метушні.

Інші пам’ятки Леката

Місто Лекат дуже невелике, але і тут можна знайти чудові для туристів речі.

У Лекаті знаходиться усього один пам’ятник — це статуя Франсуази де Сезель, яка розташована на головній вулиці селища. Це місцева героїня, яка боролася з іспанцями, пережила розтерзання свого чоловіка і повела за собою народ на війну — місто вони порятували й іспанці не ступили на територію Леката.

Привертає увагу середньовічний замок у межах міста, який, як і саме місто, називається Лекат. Фортеця напівзруйнована — хоча протягом п’яти століть вона захищала місто від вторгнення іспанців з королівства Арагон, після підписання мирного договору з іспанцями її розібрали на частини. Піднявшись на руїни, можна насолодитися прекрасним видом на море. Втім, у будь-якому місці Леката можна насолодитися прекрасними видами, а також чудовими заходами сонця і світанками.