Дайвінг у Франції не менш популярний, ніж у інших країнах. Звичайно, підводний світ Франції не здивує різноманітністю фауни (хоча і її тут достатньо — восьминоги, скати, скорпіони та інші морські мешканці проживають у водах Франції), але затонулі кораблі і підводна флора точно вразить будь-якого! Десятки тисяч підводних печер, корали, рифи — усього цього більш ніж достатньо у підводному французькому світі.
Франція виставляє досить чималі вимоги для тих, хто хоче зайнятися тут дайвінгом. Майже усюди потрібен спеціальний дозвіл, але навіть у разі його надання сертифікат можуть не прийняти. Для занять дайвінгом підійде лише сертифікат типу CMAS — тільки за його наявності вам дадуть напрокат необхідне спорядження. Якщо клуб дайверів, куди ви прийшли, досить великий і серйозний, то у вас можуть вимагати медичну карту терміном давності максимум 2 роки, а у разі, якщо її немає, необхідно буде пройти огляд у місцевого лікаря.
Проблеми можуть бути у новачків, яким не кожен дайв-центр дасть дозвіл пірнути. Але на території всієї країни існують клуби дайверів, де можна навчитися дайвінгу з нуля і отримати необхідний рівень. Варто також враховувати, що мінімальний вік для дайвера — 14 років.
Крім того треба враховувати сезон, адже навіть просто поплавати у французьких водоймах не завжди можливо. Більшість центрів відкриті з квітня по листопад — це стосується в основному тих, які знаходяться на півночі країни. У південній частині трохи простіше, адже погода тут краща і поплавати можна практично круглий рік.
Дайвінг поширений у різних регіонах країни, але в основному це береги Середземного моря, Атлантичне узбережжя і Ла-Манш, острів Корсика та озера.
Південна частина Франції тішить любителів дайвінгу середземноморськими підводними красотами. Красиві рифи, підводні скелі, затонулі кораблі та багато мурен, скатів і восьминогів — все це можна побачити, якщо зануритися в світ середземноморських вод.
Лазурний берег для пірнання підійде як початківцям дайверам, так і досвідченим професіоналам. Для занять дайвінгом чудово підійдуть так звані «золоті острови» — Поркероль, Леван і Пор-кро. Серед дайверів популярні дайв-центри поблизу до Касису і Марселю, але варто пам’ятати, що вони закриті в зимові місяці.
Ця місцевість підійде для більш досвідчених дайверів. Тут можна побачити багато затонулих підводних човнів і старовинних кораблів, а пірнати найкраще з кінця весни до початку осені. Для бажаючих відкриті дайв-споти у Нормандії, але для занурення на деяких потрібно отримати спеціальний дозвіл від Міністерства культури.
Тут знаходиться багато дайвінг-шкіл і центрів. Багато дайверів хвалять острови Лаведзі (заповідний комплекс в декількох кілометрах від Боніфачіо), Цербікалес, Скандола, а також дайвінг-центри в Аяччо. Ці місця приваблюють дайверів насамперед своїми гарними підводними рельєфами, рифами, гротами і великою кількістю дивовижної фауни.
Популярне місце для дайвінгу у Франції — озеро Воклюз у провінції з такою ж назвою. Вода тут дивно прозора і має зеленуватий відтінок, а саме озеро більше схоже на печеру. Дно озера ще ніхто не зміг виявити. Для дайвінгу тут необхідно мати дозвіл від вищих інстанцій — озеро охороняється державою. Тим більше дайвінг тут загрожує обваленням стін печери — для пірнання потрібно бути професіоналом.
Впечатляющий морской круиз на неповторимой яхте от Scanmarine TM (Cofrance SARL) станет отличным вариантом летнего…
Аренда яхт в Гранаде предлагает эксклюзивную возможность исследовать одно из самых увлекательных мест для дайвинга…
Лодка участницы регаты GGR С. Гудолл Rustler-36 Starlight перевернулась, сработал аварийный радиобуй EPIRB. (далее…)
Участник регаты GGR И. Зарецкий из России принял тяжелое решение, он намерен покинуть общий зачет.…
Француз Ж. Хеде обратно в общем зачете гонок GGR, так решили 08.11.18 организаторы Golden Globe…
Итоги сезона серии регат Royal Yacht Club уже практически подведены сотрудниками компании PROyachting. Речь идет…